Szeretettel várlak egy masszázsra,
|
A masszázsról, masszírozásról:
Masszírozáskor céltudatosan alkalmazzuk a jótékony hatású érintést, hogy a szervezet kiegyensúlyozottá váljon, a fájdalom csillapodjon, a testi és lelki feszültségek pedig oldódjanak.
A masszírozás az érintés különleges formája.
Az érintés életszükségletünk, azt jelenti, hogy kapcsolatban állunk a külvilággal.
A mai rohanó, stresszel telített hétköznapokban mindenkinek szüksége van a masszázs áldásos hatására.
A speciális masszázzsal a csatornákban feloldhatóak az energia blokkok, a chi áramlása egyenletessé tehető.
A masszázs közismerten javítja a vérkeringést, rugalmassá teszi az izmokat, és serkenti az izmok és kötőszövetek oxigén ellátását. A masszázs időtartama a vendég igénye szerint alakítható.
Általában 45-50 perc között van, de számos vendég hosszabb időt is igénybe vesz relaxációs programja részeként.
A masszázs az egyik legegyszerűbb és legtermészetesebb módszer, amellyel betegségeket előzhetünk meg, megőrizhetjük egészségünket, teljesítőképességünket, szépségünket. Egész szervezetük működését befolyásolja. Feszessé teszi, vagy ellazítja az izmokat, javítja a vérkeringést, enyhíti számos megbetegedés tüneteit, panaszait.
Hatással van belső szerveinkre, bizonyos hormonjaink termelődésére, emésztőrendszerünk működésére, anyagcserénkre, elősegíti szervezetünk méregtelenítését. Más módszerekkel együtt alkalmazva jótékony hatása tovább fokozható.
Ha az energiaáramlás zavart, az energia nem tud megfelelően szétterjedni a testben, ami előbb-utóbb rendellenességekhez, betegséghez vezet. Az energiavonalak masszírozása áttöri a blokkokat, stimulálja annak szabad áramlását, és segít az általános jóllét visszaállításában. Az energiavezetékek ugyanazok, mint a kínai rendszerben meridiánnak nevezett energiavezetékek.
A vér és nyirokkeringést serkentő masszázs eredménye, a koncentráció és a teljesítőképesség javulása, a stressz-oldás, és az izomsejtek gyorsabb regenerációja.
Rendszeres alkalmazása jó közérzetet biztosít, emellett kiváló gyógyhatása van a szív- és érrendszeri, emésztőrendszeri és mozgásszervi megbetegedések megelőzésére és kezelésére. A masszás a teljes emberre hatással van mély anatómiai és fiziológiai szinten.
A masszás ideje alatt az érintés, gyógyító jeleket küld, ebbe a komplex rendszerbe, kiegyensúlyozva azt.
Általam alkalmazott masszázsok:
• Frissítő testmasszázs - Tibeti energiamasszázs (60-70 perc)
• Hátmasszázs (40-50 perc)
...
• Pinda sweda masszázs
Gyógynövényeket tartalmazó, felmelegített vászonzsákkal történő masszázs. A hő által gyógynövények könnyebben felszívódnak és kifejtik jótékony hatásukat. Méregtelenít, enyhíti az izmok fájdalmait, a fáradtságot, serkenti a vérkeringést.
A labdacsban levő gyógynövények a gőz hatására intenzív illatot és párát engednek ki magukból, ami egyrészt a vendéget egy kellemes illat felhőbe burkolja, másrészt a bőrön át felszívódva gyógyhatást fejtenek ki.
• Babamasszázs
....
A babamasszázs a test és a lélek simogatása. Az egészséges babák számára nem gyógymód ( de gyógyhatású), számukra a szeretet, a figyelem, a ráhangolódás kifejezője, a kommunikáció és a fejlesztés eszköze. Minden egészséges babánál alkalmazható, pozitív hatással van a babák egészségére, fejlődésére, gyarapodására és közérzetére.
A bőr ingerlése nélkülözhetetlen a megfelelő testi és szellemi fejlődéshez. Hatására az összes létfenntartáshoz elengedhetetlen rendszer működése javul. Az érintésnek rendkívül fontos szerepe van az emberi kapcsolatokban. Olyan kommunikáció, amely szavak nélkül is képes érzelmeket, nyugalmat, szeretetet közvetíteni.
A babamasszázs hatásai:
- csökken a félelemszint, megnő a gyengédség, barátságosság.
- segíti az önkép / testkép kialakulását.
- serkenti a nyirokrendszer működését
- erősíti az izomzatot, oldja merevségét, elősegíti az izomrendszer fejlődését
- fejleszti az érzékszerveket, az érzékelőképességet , tapontóérzéket
- ellazítja a babát, javítja az alvás minőségét
- serkenti a bélmozgást, elősegíti az emésztést, enyhíti a pocakfájdalmat
- erősíti az immunrendszerét
- javítja a vérkeringést, szívműködést
- elősegíti a súlygyarapodást
- ha énekelünk, mondókázunk masszázs közben: fejleszti a ritmusérzékét, beszédfejlődését, szókincsét
A babamasszázsra különösen szükségük van a koraszülött és/vagy sérült babáknak az érintés, a mozgatásra- mivel ők idő előtt kikerültek a méh védő, ugyanakkor stimuláló hatása alól. Számukra az ingerpótlás lételem és a babamasszázs terápia.
Más esetekben is lehet terápiás célú a babamasszázs: segít az izomtónus normalizálásába, allergia, asztma, bőrbetegségek, emésztési problémák, hasfájás, légúti megbetegedések, fogzási tünetek, lázas állapot enyhítésében és gyógyításában.
Mikortól ajánlott?
Már az újszülött számára is jótékony hatású, hiszen az első hetekben sok kisbabának okoz kellemetlenséget a hasfájás.
Természetes fájdalomcsillapítóként jól alkalmazható a has masszírozása. A kéz melege, a finom simogatás, a célirányos mozdulatok általában segítenek a gázok és a széklet ürítésében. Ha lehet a masszázst rendszeresen a baba igényeinek megfelelően végezzük. Olyan időpontot válasszunk, amikor a baba nem éhes, és nem közvetlen evés után, amikor a
baba élénk, „befogadó” hangulatban van. Bármely napszakban lehet, amikor a baba igényli a foglalkozást.
A kellemetlen súrlódás megelőzésére testápoló krémet vagy olajat használok. (bio masszázsolajakat használok, mivel könnyen beivódik a bőrbe és a baba szájába kerül a keze)
• Kismama masszázs
A várandósság idején végzett kismama masszázs lehetőséget ad a leendő anyukának a tökéletes ellazulásra, a sokakat gyötrő hát-, derékfájdalmak, valamint a stressz megszüntetésére.
Kismama masszázs élettanilag:
A masszázs hatására enyhül a fáradtságérzet, az izmok rugalmassága nő, csökken a kóros folyadék–visszatartás, és oldódnak az izomgörcsök. A kezelés révén a nyirokrendszer is megtisztul, ami különösen fontos, mert a terhesség során szabályozás alá kerül a toxin és hormon kiválasztás.
A magzat növekedésével megváltozik az anyuka testének statikai állapota. Leginkább a felső háti szakasz valamint a derék tájéka van kitéve fokozott terhelésnek. A terhesség minden nő számára életének legszebb, de szervezetének a leginkább megterhelő időszak.
A kismama masszázst kényelmes testhelyzetben végzem, (ülve, félig ülő helyzetben, párnák között, masszázságyon oldalt fekve... ahogy a legkényelmesebb) és jótékony hatású, bőrtápláló krémmel vagy olajjal. Itt is fontos szempont számomra, hogy természetes alapanyagú termékeket használjak. A masszázs főként a nyak, váll, hát, végtagok kezelésére irányul.
Általában hetente 1szer-i kezelés ajánlott, de lehet akár alkalmanként (havonta ), ha igény van rá, akár hetente 2szer is alkalmazható.
A masszázs előnyei a terhesség alatt:
- terhesség melletti gerinctartás javítása
- enyhíti a stresszt
- csillapítja a fájdalmat
- növeli az izmok rugalmasságát
- enyhíti a fejfájás okozta feszültséget, serkenti a kóros anyagcsere termékek kiválasztását
- a test súlypontjaiban megszünteti a feszültséget, a fáradtságot
- enyhíti a székrekedést
- segít az ödémák kiürülésében
- oldja az izomgörcsöket
- kilazítja a fájdalmas izomcsomókat
A kismama masszázs követi a hagyományos masszázsterápia elemeit, de bizonyos fogásokat a hagyományos technika elemeiből elmaradnak, mivel nem szabad vérbőséget okozni a kismedencei tájékon a magzat védelme érdekében.
A magzat nagyon érzékeny, az első 3 hónapban különösen, ezért nagyon könnyű, lágy masszázst alkalmazok.
Kismama masszázs szülés után:
A szülést követően a szoptatás miatt nő a háton és a vállon lévő izmok feszültségem és a bőr fokozott igénybevételnek lesz kitéve.
Minden kismama masszázs kezelés különleges, sajátos (specifikus), minden kismama testének, lelkének és állapotának megfelelően alakítom, így egyéni és testreszabott.
Áraim: